سود پرک

سود پرک

سود پرک Caustic Soda Flakes که به کاستیک سودا فلکس نیز معروف است ترکیبی شیمیایی می باشد و به صورت جامدی سفید رنگ و بی بو است. جاذب گاز دی اکسید کربن و رطوبت موجود در محیط بوده و به شدت در آب محلول می باشد. همچنین در برخی الکل ها مانند متانول و اتانول و نیز گلیسیرین تا حدودی قابلیت حل شوندگی دارد اما در اسید ها حل نمی شود و با آن ها واکنش داده و حرارت و آب زیادی تولید می نماید

 سود پرک

فرمول سود پرک

فرمولاسیون این ماده از یون مثبت سدیم و یون منفی هیدروکسید تشکیل شده و به صورت NaOH می باشد و آماده جذب کربن است به همین علت اگر در معرض هوا قرار گیرد, گاز کربنیک محیط را جذب کرده و خلوص آن کاهش می یابد. خلوص سود پرک 98 درصد می باشد و محصولی بسیار خالص است.

 سود پرک, فروش سود پرک, خرید سود پرک, قیمت سود پرک,

مصارف سود پرک و تاریخچه آن

سود پرک یک نمک قلیایی با pH بسیار بالا می باشد که دارای کاربرد ها و مصارف فراوانی در صنایع مختلف و همچنین کاربرد های غیر صنعتی می باشد. از قرن نوزدهم به طور آزمایشی از این ماده در تولید خمیر چوب استفاده شد که سبب می شد کاعذ تولید شده هم بسیار ارزان تر باشد و از سفیدی و شفافیت بیشتری برخوردار شود. امروزه از محلول سود پرک در صنایع تولید کاغذ و پارچه و همچنین در تولید صابون و مواد شوینده به شکل بسیار وسیع و گسترده ای استفاده می شود. یکی دیگر از زمینه هایی که کاربرد بسیار فراوانی در آن دارد, صنایع نفت و پتروشیمی است که از آن برای تنظیم اسیدیته بنتونیت دیواره های چاه نفت بهره برده می شود.

سود پرک, فروش سود پرک, خرید سود پرک, قیمت سود پرک, 

فروش سود پرک

جهت خرید سود پرک با کیفیت بسیار عالی و منطبق با آنالیز و با ارزان ترین قیمت با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :