پارافین تراپی در منزل

پارافین تراپی در منزل

برای انجام پارافین تراپی در منزل ، ظرف پارافین را به مدت 10 ثانیه در ماکروویو قرار دهید تا کاملا مذاب شود و سپس اجازه دهید به دمایی برسد که موجب سوختن و آسیب دیدن پوست نشود. پیش از پارافین درمانی ، پوست خود را با کرم مرطوب کننده پوشش دهید. انجام پارافین تراپی برای درمان پوست های خشک و آسیب دیده بسیار توصیه می شود. همچنین برای درمان درد های مفصلی و عضلانی هم مفید است. پس از انجام پارافین تراپی خواهید دید که پوستتان نرم شده است و سختی و خشکی در سطح پوست احساس نمی کنید.

پارافین تراپی در منزل 

روش انجام پارافین تراپی در منزل

برای انجام پارافین درمانی از مراحل زیر پیروی نمایید:

  1. دست یا پای خود را در پارافین مذاب فرو برده و خارج نمایید. مدتی صبر کنید تا خشک شده و یک لایه تشکیل دهد. سپس برای چند بار دیگر این عمل را تکرار نمایید.
  2. پس از اینکه لایه ضخیمی از پارافین روی پوست ایجاد شد ، سعی کنید انگشتان به هم نچسبند چون موجب ترک خوردگی پارافین می شود و از تاثیر آن می کاهد.
  3. بهتر است حرارت پارافین را تا حد ممکن بر روی پوست حفظ نمایید. این عمل موجب افزایش خواص درمانی آن می شود و نتایج بهتری حاصل می گردد. برای این منظور روی آن را با یک کیسه بپوشانید.
  4. پس از پارافین تراپی ، پوست را کرم ها و لوسیون های مرطوب کننده ماساژ دهید زیرا روغن پارافین میزان زیادی از رطوبت پوست را به خود جذب می نماید.
  5. موضوع مهمی که باید مد نظر داشت این است که باید دمای پارافین را پیش از مصرف بررسی نمایید و بدون انجام این عمل از آن استفاده نکنید زیرا سبب سوختگی می شود.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :